labdarúgás, Sportgazdaság — 2016/01/22 at 16:50

A Real Madrid sorozatban tizenegyedszer végzett a pénzliga élén

by

A világ labdarúgó klubjai közül a Real Madridnak volt a legnagyobb a bevétele az előző szezonban – derült ki a Deloitte könyvvizsgáló cég által készített legfrissebb ranglistából.

A kimutatás szerint a királyi gárda megőrizte bérelt helyét: sorozatban a 11. alkalommal végzett az élen a „pénzligában”. A 2014–2015-ös idényben a Real Madrid  577 millió eurós bevételt produkált., a mögötte második, Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona – amely bajnokságot és kupát is nyert Spanyolországban – pedig 560.8 millió eurót könyvelhetett el. A Deloitte listáján a harmadik helyet a tavaly még második angol Manchester United foglalja el 519.5 millió eurós bevétellel, így először fordult elő, hogy a mindhárom dobogós átlépte az 500 millió eurós álomhatárt.

deloitte-football-money-league-2016-RealMadrid

A francia bajnok Paris Saint-Germain a negyedik helyen végzett 480.8 millióval. A tavaly harmadik német bajnok Bayern München ezúttal ötödikként zárt 474 millió euróval.

A TOP 10-be nem tudta új klub beverekedni magát, csak egymás között cseréltek helyet a pénzügyileg legjobban teljesítők. A TOP 20-ban is csak két újonc található: az AS Roma és a West Ham United. Az első 20 klub összes árbevétele 6.6 milliárd eurót tett ki, ami 8 százalékos növekedés egy év alatt. A TOP 20-ba kerüléshez tavaly még elég volt 144.1 millió eurós bevétel, idén már 160.9 millió kellett ehhez.